Genel

Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Ve Etkileri

Written by admin

Zayıflamaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Ve Etkileri

Pandemi sürecinin hepimizi evlere tıktığı şu talihsiz günlerde, hareketsiz yaşam bir çoğumuzda istenmeyen kilolara neden oldu.  Kilo vermek isteyen birçoğumuz ise farklı arayışlar içine girdi. İşte tam da bu yüzden sizlere kilo vermenizde yardımcı olabilecek bitki çaylarını araştırdık.

Bunlar;

  • Yeşil Çay
  • Biberiye Çayı
  • Kuşburnu Çayı
  • Isırgan Otu Çayı

Yeşil Çay:

Yeşil çay günümüzde kilo vermede en çok tüketilen bitki çayıdır. Metabolizmayı çok hızlı bir şekilde çalıştırır. İçerisindeki antioksidan ve kafein sayesinde yağların erimesini sağlar. Düzenli spor yapan ve her gün yeşil çay tüketen kişilerin daha kolay kilo verdikleri gözlemlenmiştir.

Biberiye Çayı:

Biberiye çayı kilo vermeyi hızlandırabilir. Bazı araştırmalar sonucu biberiyenin aynı zamanda yüksek yağ içeren yemekler tüketirken kilo alımını önlemede yardımcı olabileceğini göstermiştir. Biberiye kilo vermek için akla ilk gelen bitkilerden biridir. Bağırsakların çalışmasını düzene sokar, ve hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

Kuşburnu Çayı:

Kuşburnu çayı tüketildiğinde vücudumuzdaki fazla tuzun ve suyun atılmasında büyük rol oynar. Metabolizmayı hızlandırır, ve kilo vermeyi sağlar. Spor ve düzenli beslenmenin yanı sıra tüketildiğinde sağlıklı bir biçimde kilo vermemize yardımcı olur.

Isırgan Otu Çayı:

Isırgan otunun direk olarak zayıflama etkisi yoktur, ancak vücuttaki ödem ve şişkinliği attırdığı bilinmektedir. Buda dolaylı olarak kilo kaybına sebep olduğu için zayıflamada büyük  rolü vardır. Ayrıca ısırgan otu çayının idrar söktürücü özelliği olduğu için diyet yaparken, kilo kaybına ve şişkinliğin inmesine yardımcı olur.

Tüm bu gıdaları tüketirken dikkatli olmanızı ve hastalığınız varsa doktorunuza danışarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

About the author

admin

Leave a Comment