Genel

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Written by admin

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj biz bayanların vazgeçilmesi, olmazsa olmazıdır. Makyaj yaparken istediğimiz ölçüde bir güzelliğe sahip olmak o kadar da kolay değil. Makyaj malzemeleri çeşitlilik bakımından çok zenginleşti ve farklı makyaj yöntemleri işi artık profesyonel bir meslek haline getirdi.

Biz kadınlar sağlığımıza bir zarar vermeden en doğru şekilde nasıl makyaj yapmamız gerektiğini düşünürüz. Bu yüzden öncelikle ucuz ve kalitesiz ürünleri asla kullanmamalıyız.

Gelelim doğru makyaj nasıl yapılır, sorusunun cevabına. İşte bu sorunun cevabını öğrenmek için makyaj malzemelerini ve püf noktalarının özelliklerini iyi öğrenmek gerekir. İlk önce bir bayan kendi cilt yapısını ve ona göre makyaj malzemesi seçerek ilk adımı atmış olur, evet bu adımdan sonra bir kaç detay ve doğru yöntem kullanılarak istediğimiz, pırıltılı bir cilt görünümüne ulaşacağız.

Fondöten:

Profesyoneller ve uzmanlar tarafından önerilen doğru fondöten kullanımı şu şekildedir; yüzünüzü nemlendirip ve nemli bir sünger yardımı ile yeterli bir şekilde yüzünüze fondötenin eşit dağılımını sağlamanız gerekir. Fondöteni kullanma işlemini bu şekilde yaptığınız takdirde istediğiniz makyajın ilk temelini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz.  Ve unutmamak gerekir ki cilt tipinize uygun doğru fondöten seçmeniz gerekir, cilt renginize uygun ince yapıda olmalıdır.

Pudra:

 Kullanacağınız pudranın şeffaf olmasına dikkat edin, cildinize uyguladığınız renk veren her makyaj malzemesi cildinize uygun olması gerekir. Sizde pudra seçiminizi cilt renginize uygun olan bir pudra seçmelisiniz. Pudranızı uyguladığınız fırçanın kaliteli bir olmasına dikkat ediniz, daha verimli ve çok güzel bir sonuç almanızı sağlar.

Göz Farı:

 Göz makyajı için kullanacağınız farı mutlaka cilt renginize göre belirlemelisiniz, farınızı karıştırma fırçanız ile uygularken farınızı dağıtarak doğal ve sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajınızı son hamlesinden önce tamamlamış olursunuz.

Maskara:

 Evet işte göz makyajını tamamlamadan önceki son hamlemize maskaramıza koyu renkte maskaralar seçersek göz makyajımızı daha ön plana çıkarmış oluruz, göz makyajımızı bitirmek için maskara olmazsa olmazımızdır.

Allık:

 Seçtiğiniz allık renginin cilt tipine uygun olması gerekmektedir, allık fırçanızın yumuşaklığı oldukça önemlidir. Allığınızı oldukça hafif bir şekilde uygulamanız gerekir, yüzünüzün doğal görünümünü bozmaması için, gece dışarı çıktığınızda allık seçiminizi koyu renkte tercih edebilirsiniz. Fakat allık uygulama esnasında iyi bir şekilde yapmalısınız.

Dudak:

Dudak için tercih ettiğiniz ruj rengi yaptığınız makyaja uygun olmalıdır. Göz makyajınızı koyu yaptıysanız eğer nüde renkler seçmek daha doğru bir seçim olacaktır, daha sade ve doğal görümüne sahip olacaksınız, şayet açık renk göz farı kullanmışsanız bunun aksine koyu renk ruj tercih doğru bir seçim olacaktır.

About the author

admin

Leave a Comment